Gradske vlasti Leskovca su prodale 9 „lokacija“ takozvanog neizgrađenog građevinskog zemljišta. Iako je sve bilo na „javnoj licitaciji“, novinari ni na koji način nisu bili obavešteni o tome.
Javnost je za prodaju saznala iz veoma šture informacije objavljene na sajtu Grada.
U njoj se navodi da je zemljište na svih 9 parcela prodato za ukupno 23,5 miliona dinara, ali bez informacija o kojim lokacijama je tačno reč, njihovoj površini, pa i ko ih je kupio.
Novinari odgovore nisu uspeli da dobiju ni u kabinetu gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića, niti od direktora Direkcije za urbanizam i izgradnju Milenka Milenkovića.
Jedina informacija je bila da je licitacija bila uživo prenošena direktno preko gradskog sajta. Ali ni tu nema odgovora na pitanje zbog čega niko nije bio obavešten da će licitacija uopšte biti održana, odnosno da će biti prenosa.
Nakon insistiranja novinara Južnih vesti, iz kabineta gradonačelnika Leskovca je poručeno da su prodate 4 lokacije kod stare stočne pijace, jedan plac u naselju Dubočica, gde će se graditi stambene zgrade, dve parcele u Ulici Ljube Nenadovića, među kojima je i naskuplja, od 4,7 miliona dinara. Prodata su još dva placa preko puta Veterinarske stanice.
Međutim, ponovo nije saopšteno ko je sve to kupio.
Prema podacima sa gradskog sajta ukupno je za prodaju stiglo „19 prijava 11 različitih ponuđača“, ne navodeći njihova imena.
Na ovaj način Grad Leskovac je pokazao spremnost da zemljište koje nije neophodno za funkcionisanje grada ne stoji zapušteno, već da se omogući zainteresovanim fizičkim i pravnim licima da to zemljište privedu nameni u skladu sa planskim dokumentima. Na taj način Grad koristi sve svoje resurse pa i građevinsko zemljište – na sajtu Grada se citira načelnik gradske Uprave za imovinu i imovinsko-pravne poslove Miloš Cvetanović.
U tekstu se još samo navodi da su „kupci dužni da u roku od 12 meseci nakon potpisivanja ugovora izvade građevinske dozvole i da u roku od tri godine izgrade planirane objekte“.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
da sam znao ja bih kupio,sta je 40000e za onakvu lokaciju.
I ova afera će proći kao savana, a Gospodar Vucic čuti i čuti i ….
Licitacija treba da ima javni karakter i sto vise ucesnika kako bi se dobila sto veca cena jer je to u interesu grada i gradjana Leskovca.
Kako umeju da ispropagiraju rostiljijadu, tako bi umeli i ovo da ispropagiraju, ali nisu hteli.
Cinjenica je da su zeleli da licitaciju odrze sa sto manje ucesnika kako bi to moglo jeftinije da se proda a da oni dobiju mito od ucesnika.
TRAZITI PONISTENJE
nije rec o tajnoj licitaciji vec o neobavestenosti novinara. Postojao je javni poziv, bio je prenos uzivo na gradskom sajtu i novinari koji vode racuna o svom poslu, a to je izmedju ostalog i da inoformisu gradjane, su bili u sali.
Pre pola veka bilo je mnogo jednostavnije, bar taku kazu. Odes u sluzbu, pitas koliko je cena, oni ti kazu, ti uplatis i tvoje je. Od kad izmislise licitacije sve je komplikovanije.