TeraSteel je deo kompanije TeraPlast Group, najvećeg rumunskog proizvođača građevinskog materijala i lider je na tržištu termoizolacionih panela u Srbiji prema studiji za istraživanje tržišta kompanije Neomar Consulting za 2019. godinu.
Studija je sprovedena u periodu od januara do decembra 2019. godine. Procenjuje se da je vrednost tržišta termoizolacionih panela u Srbiji preko 50 miliona evra, što je povećanje od 9% u odnosu na 2018. godinu. Srpsko tržište termoizolacionih panela je u 2019. godini dostiglo skoro tri miliona kvadratnih metara, što predstavlja povećanje od 17% u odnosu na 2018. godinu.
TeraSteel zauzima prvo mesto na srpskom tržištu termoizolacionih panela, sa tržišnim učešćem od 27%. Prve tri kompanije na srpskom tržištu imaju tržišni udeo od 47%, a u ukupnoj količini 51%.
Imamo jak tim i čvrstu mrežu partnera sa kojima smo uspešno sarađivali na brojnim projektima. Neprestano se razvijamo i nudimo zaokružen portfolio rešenja, a najnoviji je Lead by TeraSteel, novi koncept hale „ključ u ruke“, za zgrade budućnosti. U Srbiji smo broj jedan nakon samo 2 i po godine od početka pokretanja proizvodnje. To nam pokazuje da smo na dobrom putu i naša odlučnost, naša strategija i snažna veza sa partnerima su ključ uspeha. I dalje ćemo naporno raditi, ispunjavajući očekivanja naših klijenata i vodeći se sloganom koji nas definiše: odlučnost, delokalizacija, digitalizacija i razvoj “, (na engleskom 4D: determination, delocalization, digitalization and development) – izjavio je Aleksander Petrov, komercijalni direktor TeraSteel Srbija.
Ista studija kompanije Neomar Consultinga pokazuje da je TeraSteel Rumunija zauzela prvo mesto na rumunskom tržištu termoizolacionih panela u 2019. godini s tržišnim učešćem od 20,9%. U Rumuniji se tržište termoizolacionih panela procenjuje na 130 miliona evra.
Prošle godine TeraSteel Rumunija i TeraSteel Srbija imale su najbolju maržu profita od svih kompanija u TeraPlast grupi. Njihov promet porastao je za 18% u 2019. godini, na 65 miliona evra, dok je EBITDA zabeležila porast od 42% u odnosu na 2018. godinu, od 8 miliona evra.
U prvom kvartalu 2020. godine, dve fabrike TeraSteel-a su nastavile da beleže porast od 24% u odnosu na prvi kvartal 2019. godine.
Proizvodi TeraSteel Rumunije i Srbije prisutni su u 25 evropskih zemalja, a u 2019. godini izvoz čini 58% prometa.
Fabrika TeraSteel Srbija nalazi se u Leskovcu, a otvorena je u oktobru 2017. godine, nakon što je kupila imovinu jedne od fabrika InterLemind-a. Proizvodni kapacitet fabrike premašuje 2 miliona kvadratnih metara sendvič panela godišnje i trenutno proizvodi: sendvič panele od poliuretanske pene (PUR i PIR), sendvič panele od mineralne vune (MW) i samonosivi trapezoidni lim.
Prošle godine TeraSteel je lansirao Lead by TeraSteel, novi koncept po sistemu ključ u ruke, za zgrade budućnosti koje su održive i imaju mogućnost ponovne upotrebe. Ovo poslednje rešenje koje nudi TeraSteel proizvedeno je od vrhunskih proizvoda i nije štetno za okolinu. Vlasnici hala Lead by TeraSteel imaju pravo na sertifikate LEED4 i BREEAM (najviši sertifikati u oblasti održivosti).
Sa istorijom dužom od 120 godina, TeraPlast grupa danas je najveći rumunski proizvođač građevinskog materijala. Grupu čine sledeće kompanije: TeraPlast, TeraSteel Rumunija i Srbija, Wetterbest, TeraGlass, TeraPlast Recycling i TeraPlast Mađarska.
Grupu na Bukureštanskoj berzi kompanija predstavlja TeraPlast – matično društvo Grupe – čijim se akcijama trguje pod simbolom TRP. Odnosi sa investitorima i uspešnost korporativnog upravljanja ocenjeni su i nagrađeni u 2019. godini s najvišom ocenom, 10.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0