U Nišu je otvorena fabrika turskog investitora “Aster tekstil” u prostorijama nekadašnjeg “EI Čegra”, i prema najavama menadžmenta, u naredne dve godine bi trebalo da zaposli 2.000 radnika.
U izgradnju pogona “Aster tekstila” uloženo je 9 miliona evra, dok je Vlada Srbije otvaranju fabrike subvencijama doprinela sa skoro 2 miliona evra. U njoj trenutno radi 300 radnika dok bi do kraja godine trebalo da bude zaposleno još njih 200.
Ova fabrika je pravo čudo u odnosu na ono što smo imali ovde pre 6 meseci – rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić.
Godišnji promet kompanije je veći od 100 miliona evra, a njen proizvodni kapacitet je veći od 2,5 miliona komada odeće, što je čini jednom od vodećih turskih kompanija u oblasti tekstila.
Poslovni centri kompanije nalaze se u Istanbulu, Londonu i Barseloni dok su proizvodni pogoni u Turskoj i Bangladešu.
Podsetimo, fabrika „Aster tekstil“ je krajem 2015. godine kupila jednu od nekadašnjih fabrika Elektronske industrije „Ei Čegar“, koja je bila u stečaju.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Svaka čast.Našeg šefa za direktora fabrike Mareta.Veljkovića
Па добро, ту смо негде са платама Србија = Бангладеш.
Mala ispravka, jug Srbije – Banglades
Bravo.
Tu su nekada radili inženjeri a sada NKV radna snaga šije čarape za 200 evra.
Medju tim NKV radnicima ima vaspitaca i profesora biologije kojima je bolje da sede i siju za 200e nego da neprijavljeni rade kod kineza za 100.. jer od posla u struci nema nista (tj nema se veza i kes)…mislis da su zavrsavale fakultete da bi radile po takvim mestima?
2 miliona evra uložila vlast u fabriku, milioni evra stucani u renoviranje kasarne za 7 dana delanja čudotvorca&co… raspikućno i nedomaćinsko ponašanje nikada nije urodilo blagostanjem. jedino je teatar apsurda i putujući cirkus zabavljao medije i narod. ah da, i dizao rejting godpodaru.
Od kako je nesposobni premijer dosao na vlast nijedna ozbiljna kompanija sa zapada nije usla u zemlju da nesto ozbiljno radi i stvara. Dovodi nam trecerazredne investitore koje nijedna normalna zemlja nece da primi i jos ih placa!!!
Navalite Turci, Koreanci, Indusi, Bangladesani, Filipinci- JEFTINA radna snaga u Nisu! I nista ne brinite- zlostavljanje radnika, nepostovanje zakkona o radu, robovlasnicko ponasanje i mizerne plate- se ne kaznjavaju. Naprotiv. 🙂
Da, imali smo domaću jaku kompaniju koju su uništili nesposobni direktori postavljeni od političara kao što je Vučić danas, sad se tradicija nastavlja, koliko su nesposobni da pokrenu domaću proizvodnju i privredu, naravno da je čudo nevidjeno kako se univerzitetski industrijalni grad pretvorio u palanku potplaćenih robova i bezumnih dronova.
bas me cudi sto je poslovni centri u Londonu i Barseloni a proizvodni u Bangladesu a sad i u Srbiji
Teško pada to što je ‘mesto Svetog Save – Al Kalifa, što su ‘mesto Ei Čegar – Turci, al’ najteže to što je ‘mesto slobode – zulum!
@mi ma-poznata nam je ta demagogija,koju ti prosipas ovde,bolje ista nego nista!Kad je tako,treba ukinuti sve skole i fakultete i pohadjati kurseve.Zasto ti ne radis u nekoj ovakvoj firmi za minimalac,kad je dobro.
Da li pelene idu o trošku radnika, ili to pokriva preduzeće?