Nakon što je posle 38 godina rada zbog neuspele privatizacije 12. januara radio Pirot prestao sa emitovanjem programa, ova medijska kuća je danas i formalno prestala da radi.
Odluku o gašenju doneli su odbornici Skupštine Opštine Pirot, koja je bila i osnivač radija.
Udruženje novinara Srbije podseća da su pred likvidacijom i radio Leskovac, radio Požarevac i radio Sečanj, za koje u privatizaciji nije bilo zainteresovanih kupaca.
Dodatni problem je što u njima nije bilo zaposlenih koji ispunjavaju uslove da dobiju besplatne akcije tih medija, pa je gašenje praktično jedina opcija.
Gašenjem radija Pirot bez posla je ostalo i 6 zaposlenih u toj medijskoj kući.
Nismo uspeli da se dogovorimo sa lokalnim vlastima o preregistraciji i ustupanju opreme. Ostali smo i bez otpremina, a biće nam isplaćene samo neke zaostale zarade – rekao je UNS-u bivši glavni i odgovorni urednik ovog radija Slobodan Pejčić.
Poslednji pokušaj prodaje radija Pirot je propao oktobra prošle godine.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ali tu je nezavisni Radio sport Plus.
Gasi se Srbija
Da u prostorijama Komunalca