U požaru koji je sinoć izbio u selu Topli Do, izgorela je kuća 35-godišnjeg meštanina u kojoj je prošle nedelje bio smešten investitor mini-hidroelektrane. Tada je došlo do sukoba sa meštanima sela i aktivistima Inicijative Odbranimo reke Stare planine.
Vatrogasci su se po prijavi požara, saopštavaju iz policije, uputili ka selu i vatra je ugašena. U trenutku požara nije bilo nikog u kući i nema povređenih.
O događaju je obavešteno Osnovno javno tužilaštvo, dodaju u policiji, a istraga o ovom događaju je u toku.
Kako novinari Južnih vesti saznaju od meštana sela, u kući nije bilo struje, a na društvenim mrežama se šire informacije da je kuću kupio investitor Dragan Josić za potrebe radnika i obezbeđenja.
Investitor kaže za Južne vesti, da je kupljena polovina kuće od suvlasnika, kako bi je povremeno koristili.
Hteli smo da je renoviramo da bi mogli da je povremeno koristimo. Prilikom poslednjeg boravka u selu, napali su čoveka koji je vlasnik polovine kuće kako je izdao Topli Do i Staru planinu. Ovo je najgori oblik zastrašivanja, zato što ne misli kao drugi, doživeo je to da mu zapale kuću – kaže investitor.
Vlasnik kuće 35-godišnji I. S. i pored više poziva ne odgovara na pozive novinara Južnih vesti.
Podsetimo, situacija u selu Topli Do je uzavrela nakon posete investirora ovom selu, kada je i došlo do verbalnog sukoba između njega i meštana i aktivista Inicijative Odbranimo reke Stare planine.
Prilikom boravka u selu, Josić se nalazio u kući koja je sada izgorela, odakle je, uz asistenciju policije, napustio selo.
Ipak, on je najavio početak radova, i pored protivljenja lokalnog stanovništva.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
A obezbeđenje investitora je oličenje nežnih i pažljivi osoba, sve sami nabildovani anđelčići. Samo im fali oreol, kao i samom investitoru.
Што мајстори за дана саграде
то им ВИЛЕ по ноћи поруше.
ime investitora mora da je svetinja kad ga ne spominjete 🙂 verovatno naka lopovcina sa vlasti !!!
Дешава се…. село, забит, стара кућа, лоше електричне инсталације…. неки курцшлус, и ето ватре……
Ovo već liči na oprobani kliše!!! U Rakiti podmenute bombe i požari, ovde je krenulo sa požarom ( optužuje se lokalno stanovništvo bez ikakvih dokaza), svako ko se greje na drva u selu se optužuje za pretnje sekrom… Naravno da je izazivanje incidenta glavni cilj investitora, kako bi se u celu priču umešala policija i razbila skup nezadovoljnih meštana.
Odakle nekom sa 35 godina para za investiranje u mini hidroelektranu, ili bilo sta drugo?
Tetka iz Kanade.
Svim ovim zluradim komentatorima – da mi je znati kako cete, i da li cete uopste braniti Srbiju od nuklearnih elektrana. Mozda je sve ovo pripremanje terena za nuklearke?
Nuklearne elektrane su ekoloski najprihvatljivije. Tehnologija je napredovala, cernobili vise nisu moguci. Francuska ima 58 nuklearnih elektrana i tricetvrtine el energije dobija iz nuklearki.
Srbija trenutno nema potrebu za nuklearkom. A nema potrebe ni za MHEovima, pogotovu je neisplativo unistavanje vodnih resursa u odnosu na dobijenu el energiju.MHE su samo jedan od nacina mafijaske pljacke