Iako je nedavno jednom čitalaocu Južnih vesti falsifikovana novčanica od 1.000 dinara „doletela“ na terasu, u niškoj policiji kažu da poslednjih godinu dana nije bilo prijava lažnih para.
Kako je ispričao čitalac, kada je video lažnu “hiljadarku”, prvo je pomislio da ga je sreća pogledala.
Kada uzmete novčanicu u ruku uopšte nemate osećaj da je lažna. Tek kad se pažljivije zagleda vidi se da je reč o falsifikatu – priča ovaj Nišlija.
Ono što “odaje” lažnu novčanicu su hologramski žig i sigurnosna nit. Te dve stvari kod lažne novčanice maltene i ne postoje, već su samo prekopirane.
Da je ovaj slučaj slučajnost ili nečija šala potvrđuju i podaci iz niške policije koji kažu da poslednjih godinu dana nije bilo prijava falsifikovanog novca.
U prošloj godini, kao i u poslednja tri meseca ove godine, prijavljivanja ovakvih krivičnih dela nije bilo – kažu u niškoj policiji.
Poslednji evidentiran slučaj, dodaju u policiji, prijava je oštećenog građanina koji je za prodatu robu dobio 20 falsifikovanih novčanica u apoenima od po 2.000 dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Neko se igrao sa skenerom i štampačem..
Komsija iznad?
Hahahahahahahahahaha dete se igralo Counter Strike iznad 🙂