Lažna novčanica ima primetnu, blještavu belinu, različitu od originalnog zaštićenog papira koji je malo toniran, glatka je, sa nekim nejasnim detaljima, a „hologram“ je obična nalepljena siva folija.
Jedan primerak, u redovnoj kupovini, „zapao“ je Leskovčanki koja je o tome odmah obavestila policiju.
Pokupila sam je kao kusur u jednoj apoteci. Sutradan sam otišla do prodavnice i radnica na kasi mi je odmah vratila, upozorila da je novčanica lažna i da to mora odmah da prijavim policiji ili će ona to učiniti. Bilo mi je jako neprijatno – prepričava Leskovčanka.
U policiji nam je rečeno da je ova prva prijava o falsifikovanom novcu u Leskovcu koju su dobili.
Podsećamo na obavezu građana koji sumnjaju da poseduju lažni novac da to prijave – ističu u policiji.
Kako nam je objašnjeno, procedura je da se sumnjiva novčanica pošalje na uvid Narodnoj banci Srbije koja će ustanoviti njenu „verodostojnost“.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ma da, zeznu me i uvale mi laznu paru u radnji, a ja da idem u sup da prijavljujem i da ostanem bez para..