Požar koji je u četvrtak uveče izbio na zaplanjskoj strani planine i dalje zadaje muke vatrogascima, koji zbog nepristupačnosti terena ne mogu da priđu.
Vatra je najpre zabeležena u ataru sela Šebet, ali se proširila i na Vrtop i Kaletinac. Ipak, u Upravi za vanredne situacije MUP u Nišu, kažu da situacija nije alarmantna.
– Trenutno gore trava i nisko rastinje na oko 1.500 metara nadmorske visine i nema opasnosti po ljude ili šumu – kaže Žarko Damjanović, načelnik Uprave u Nišu.
Damjanović kaže da ekipe od sinoć dežuraju kako bi sprečile da se vatra spusti ka selima, ali da trenutno nema načina da se požar ugasi sa zemlje.
– Jedna naša ekipa uspela je da se probije do požara, ali su im od poslednjeg mesta gde su mogli da stignu vozilom, do tamo trebala 4 sata. Ekipe su 24 sata na terenu. Dostavljeni su im šatori i hrana – kaže Damjanović.
U MUP kažu da se i dalje ne zna uzrok požara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Pa di su nam ruski helikopteri i avioncek? 🙁 Posedeli 2-3 nedelje letos i odose..
Tog primona treba uhavatiti a svaki gradjanin dobre volje treba da pomogne tom narodu u tim selima!
piromana 😉
Ljudi vole za zapale svoja polja jer misle da će tako da se bolje poore i da ce dobiti besplatno djubrenje svojih njiva pepelom. kod srpskog seljaka posotji mit da je pepeo najjače đubrivo za oranice. Istina je nažalost drugačija. Niko od državnih organa nije nikada ispitao kolika je šteta od požara. Cela srbija je u plamenu tokom poznog leta i jeseni. Naravno, najveca steta je za samo zemljište, jer ne postoji prirodni tok raspadanja organskih materija. Nećemo mi nikuda iz srednjeg veka dok to ne shvatimo.
Požare na Suvoj planini u ova doba godine prouzrokuju lovci,nemarom i nepažnjom.Ovo je treći požar za mesec dana.Prvi put je goreo Sokolov kamen,drugu put oblast zvana Rakoš.Ovo sada je treći put,ali se ne vidi iz Gadžinog Hana.Možda zbog magle.
Prva dva požara dogodila su se u nedelju,baš kada lovci tog dana love.Počinioce obavezno treba pronaći i kazniti.
pozare u 90% sluchajeva izbijaju da bi se prikrila kradja shume, a jedino shumarima je to u interesu.
Izuzetno sušan period, tako da je priča o „dobu godine“ i „padavinama“ besmislena. Juče smo gasili na Rtnju, trava je suva nenormalno! Prošle nedelje je Šiljak bio beo od slane, što je dodatno isušilo nisko rastinje. BOGU hvala, šuma nije zahvaćena, ali kada je tzako suvo, treba unapred imati to u vidu kao opasan faktor