Uhapšenom Milanu Stevanoviću, bivšem direktoru Gerontološkog centra u Nišu, pritvor je produžen do 30 dana, navode iz Višeg suda. Postupak protiv Stevanovića, osumnjičenog za teško krivično delo protiv zdravlja ljudi, nalazi se u fazi istrage.
Gerontološki centar bio jedno od najvećih žarišta pandemije virusa korona, a u prvom naletu u ovom staračkom domu zaraženo je 135 ljudi. Tada je i uhapšen Milan Stevanović, a pritvor mu je određen zbog uznemirenja javnosti, eventualnog uticaja na svedoke i zato što je za delo za koje je osumnjičen kazna veća od 10 godina.
Odlukom sudije Višeg suda pritvor mu je produžen 11. maja, pa ovim rešenjem iza rešetaka može biti do 9. juna kada će sudija ponovo odlučivati o slobodi Stevanovića.
Iz Višeg javnog tžilaštva kažu da istragu i dalje vode.
Istraga je u toku, preduzimaju se potrebne dokazne radnje, očekuje se ispitivanje nekih svedoka u narednom periodu, a neki su ispitani. U toku je i prikupljanje materijalnih dokaza vezano za dokumentaciju. Faza postupka je nepromenjena, a to je istraga – rekli su iz VJT.
Kako objašnjavaju, sama istraga, po Zakonu o krivičnom postupku, može trajati najviše 6 meseci.
Pored zainteresovane javnosti, u samu istragu oko slučaja Gerontološki, uzda se i ministar za rad i socijalna pitanja Zoran Đorđević.
Od samog početka preduzete su sve mere kako bi se zaštitila najstarija kategorija stanovništva, s tim što o propustima u domovima za stare u Nišu istražni organi treba da utvrde kako je došlo do toga – rekao je Đorđević.
Podsetimo, direktor ove ustanove negirao je krivicu na saslušanju.
Tačan broj umrlih u Gerontološkom domu i dalje nije poznat.
Radnici su i dalje u karantinu, a sve vesti vezane za niški Gerontološki, možete čitati ovde.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
I treba to je sigurno uradila najbolja radnica višeg tužilaštva Jelena Jeca Ilić
И на томе ће све и да се заврши.Једно фиктивно суђење,док се не забашури и заборави,па у другу фотељу.Не дајБоже да се постави питање о одговорности Министра,шопинг мајстора из Милана или Великог Визира…
Nema Maki više,sad je aktuelno onih 100 evrića.
I onaj sto je pustio virus u Srbiju da odgovara.. Inace koja je poenta drzave..
Mene interesuje da li ce i kada odgovarati radnici te ustanove, koji su: dolazili zarazeni i drugi koji su u toku radnog vremena isli u licne nabavke??
Potpuno ste u pravu. Šta je trebalo da radi direktor. Da stoji sa puškom na vratima i odvraća sve koji su ulazili i izlazili…
Da.
Trebao je bukvalno da stoji ali ne on vec portir ili obezbedjenje pa da odmah bude obavesten ko ulazi i ko izlazi iz doma.
Treba da te interesuje i ko je krsio pravila posete a radi se o vidjenijim lekarima,koji su bili prenosioci zaraze ! Klupko ce se odmotati,bez obzira dal im je direktor ili neko od odgovornih to omogucavao, sto obicnim smrtnicima,koji su hteli u posetu,nije dozvoljeno ! Da su ,ispravna, pravila vazila za sve, ovaj uzas bi bio u mnogo manjoj meri !
E zato je direktor prvookrivljeni jer da je radio svoj posao on bi znao sta njegovi zaposleni cine u toku radnog vremena.
Taman do izbora na kojima ce se odluciti da li je pomilovan ili ce da odgovara