Podneta krivična prijava i pokrenut predistražni postupak protiv v. d. direktorke niškog Vodovoda

tamara milić
Milićeva tvrdi da "nije upoznata"; ilustracija; foto: Tamara Radovanović

Sindikat zaposlenih u JKP Naissus u Nišu podneo je krivičnu prijavu protiv v. d. direktorke tog javnog preduzeća Tamare Milić zbog sumnje da je zloupotrebila službeni položaj. Iz Višeg javnog tužilaštva u Nišu kažu da je u toku predistražni postupak, dok ona tvrdi da “ne zna ni da krivična prijava postoji“.

Radnici, članovi pomenutog sindikata u niškom Vodovodu tvrde da su pojedini zaposleni u tom javnom komunalnom preduzeću redovno i uredno primali plate iako nisu dolazili na posao.

Među njima je, kako navode, Aleksandar Đorđević, nekadašnji većnik Opštine Medijana i sin istaknutog naprednjaka i izvršnog direktora Pošte i niške filijale Dragana Đorđevića. 

Zato su krivičnu prijavu podneli i protiv njega, zbog sumnje da je izvršio krivično delo prevara. On za Južne vesti to nije želeo da komentariše i kratko je poručio da je reč o “glupostima”.

Tamara Milić, sa druge strane, kaže da “nije upoznata”.

Nisam upoznata da je protiv mene podneta krivična prijava od strane bilo kog sindikata – navodi ona.

Međutim, iz Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu potvrđuju da je Sindikat zaposlenih u niškom Vodovodu podneo krivičnu prijavu protiv nje i Đorđevića, i to 25. oktobra 2023, kao i da su prijavu kasnije dopunili novim tvrdnjama.

Obaveštavamo Vas da je povodom navedene krivične prijave i dopune krivične prijave u toku predistražni postupak u kome MUP, UKP, Odeljenje za borbu protiv korupcije po zahtevu za prikupljanje potrebnih obaveštenja ovog tužilaštva vrši provere navoda iz ovih krivičnih prijava – saopštavaju iz VJT-a.

tamaramilicnovaslika e1694719464907 1
foto: JKP „Naissus“

Na pitanje novinarke da prokomentariše navode zaposlenih o tome da su pojedini radnici primali plate iako nisu dolazili na posao i navode zaposlenih o tome da je vršila pritiske na neke da lažno svedoče, odgovara:

Poštovana, ja ne znam da li ste svesni laži koje ste naveli pozivajući se na navodnu sindikalnu krivičnu prijavu. Po završetku postupanja po prijavi koju pominjete, za koju ja ne znam i da postoji, ali vi znate, moraću svoje interese da štitim pred sudom, jer očigledno drugačije ne može. Ukoliko planirate da objavite ovakve netačne navode, moj odgovor je autorizovan i možete ga objaviti samo u celosti bez ikakvih prepravki, citata itd.

Tamara Milić (SNS) izabrana je za vršioca dužnosti direktorke niškog Vodovoda marta 2023. godine na sednici gradske Skupštine.

Prema Zakonu o javnim preduzećima, direktori se biraju na javnom konkursu, a do njihovog imenovanja tu funkciju obavljaju vršioci dužnosti, najduže godinu dana. 

Međutim, Milićeva je u v. d. statusu na čelu ovog javnog preduzeća skoro dve godine duže od onoga što je zakonski predviđeno.

Prema nezvaničnim informacijama, osim toga što u njemu rade dokazani profesionalaci, niški Vodovod godinama služi za partijska “uhlebljavanja”.

Samo prošle godine je za bruto zarade potrošeno oko 1,2 milijarde dinara, a zaposleno je 750 osoba.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

24
    • Kako nam je lep naš precednik. Ljubi ga majka. On je meni dao i penziju.

  1. Čekam kao ozeblo sunce, dan, kada će neka normalna narodna vlast da ukine vlasnistvo države nad komunalnim preduzećima i privatizuje ih. To je bukvalno, prvi potez koji treba da urade ako misle dobro ovom narodu.

    • Svaka čast druže. Daće Bog Mili! Da dođe taj dan! Nakon toga SNS-a nema ni u fus noti. Gledajte film u junu mesecu „The Plan“ razotkriće mnoge stvari!

    • Za projektanta kako se predstavljaš ideja ti nije mnogo pametna. Rasprodaja vodnih resursa je poslednji čin u nestajanju nacije a mi nismo mnogo bogati pitkim vodama. Da treba projuriti partijska iz jkp da prodaja nikada. A da je kojim slučajem prodat vodovod bio bi verovatno najuren među prvima.

  2. Za ove članove SNS kartela kojima uskoro dolazi kraj vladavine lopovluka i bezakonja mali i tesni će biti KPZ. Zato predlažem da se dograde ili sazidaju novi KPZ. A što se tiče njihovog rada ima dosta rudnika za iskop.

    • Kao inženjer-projektant, stavljam se na raspolaganje budućim organima vlasti za besplatnu izradu projekta i učešće u izgradnji proširenja zatvorskih kapaciteta na teritoriji Republike Srbije!

  3. Pa sta, vidite da zena nije znala. A zna pola grada za postojanje ovakve pojave. Sigurno je brinula o svakom dinaru, da bude namenski potrosen.

  4. Sve je to tacno a radnik obican sto je ceo dan u blatu izadje 15 minuta ranije dobija prijavu i 6 meseci deset posto od plate,a novi samo dolaza iz stranke i sve na dobra radna mesta a radnicima koji su po 15 godina tamo nece ni diplome da priznaju nego ih vode sa 8 razreda skole sramota.

  5. 1,2 milijarde dinara za plate PLUS milion evra za agenciju. Jel istina da su preko agencije na spisku politicari, odbornici, njihova deca (za njihovu decu)?

  6. Zato sve može,samo ne mojte da tražite da sudstvo i policija rade svoj poso, zajedno sa inspekcijama…. zato nudim „sve“,samo dokumentaciju ne daj nikako…

  7. Samo klasičan neprijatelj naroda i države želi da prirodna bogatstva jedne države i neprocenjivi resursi završe u privatnim rukama.

  8. Krajem 2012 u vodovodu je radilo blizu 900 radnika sada je taj broj 750 da bi vodovod funkcionisao po nekom projektu potrebno je oko 600 radnika.Opasno je što vodovod ima veliki gubitak pijaće vode krajem 2012 bio je 45% a sada je trenutno 55%.Inače nepravilnosti u Niškim preduzećima je bilo i pre SNS a biće i posle njih jer od vajkada sve stranke zapošljavaju svoje članstvo.

    • Pitaj ih – kako su rešili problem krova od 2 KVM na jednom izvorištu u Izvoru kod Bele Palanke. I koliko miliona su par crepa koštala – po nalogu ove direktorke. Pitajte DRI, šta slušate mene!

  9. Ništa novo. Isti slučaj i sa EPS – om, utvredjeno je odavno da u EPS-u na platnom spisku je 1500 ljudi koji ne dolaze na posao. I šta je bilo?! Ispao kriv onaj ko je to otkrio. Pretresimo i ostala javna preduzeća
    Privatizacija za javna preduzeća, EPS nikako! Voda, struja, energenti su javni resursi , javno dobro i niko ne bi smeo da ih ima u privatnoj svojini. One zemlje koje su to uradile , brzo uvideli grešku. Znači, samo oštra kontrola JKP.

  10. Isti slučaj i u Elektrodistribuciji!!
    Ne dolaze za posao godinama i niko im niṣ̌ta ne može.
    Donose nove diplome i odmah im priznaju a starim radnicima nikada.
    Sindikat ćuti.On nije tu za radnike nego za njih….
    I tako godine prođoše…

  11. Najzanimljivije od svega je što predistražni postupak traje godinu i po dana, za pitanje da je neko dolazio na posao, za šta treba dva dana da se ustanovi činjenično.

  12. Koliko su direktori zdravsvenih institucija u Niš-u u VD statusu to je za Ginisovu knjigu rekorda pa nikom ništa…

  13. A kod nas zloupotreba se kažnjava kao manji prekršaj 🤫

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.