Ljubitelji umetnosti imaće priliku da u Paviljonu u niškoj Tvrđavi od subote, 21. novembra posete izložbu na kojoj će biti prikazani radovi nastali u okviru projekta Srpsko-belgijski umetnički dijalog na kome su prošle godine u Sićevu zajedno stvarali umetnici iz ove dve zemlje.
Sa željom da poveže savremene stvaraoce kako bi razmenili iskustva i ideje, kao i da internacionalizuje program, niška Galerija savremene likovne umetnosti pokrenula je pre tri godine manifestaciju „Umetnički dijalozi“. Prošlogodišnja tema nosila je naziv „Priroda i savremeno vizuelno stvaralaštvo“, a umetnici su sa različitih aspekata prikazali odnos prirode, čoveka i umetnosti.
Moć i nemoć prirode, kao i neophodnost podrške njenoj vitalnosti, otpor koji priroda ulaže u sopstveni opstanak, te otsustvo svesti o delovanju čoveka na životno okruženje i imperativ komfora, kao preduslov narušavanja zakona kosmičke ravnoteže, i sa druge strane, virtuelizovanje predela i praćenje promena njihovog ontološkog statusa ili smeštanje viđenog u kontekst šire slike sveta ili mape sopstvenih puteva i senzacija – opisuju iz Galerije raznovrsna dela.
Posetioci će moći da pogledaju radove Milene Putnik, Jovanke Mladenović, Nemanje Lađića, Slobodana Radojkovića, a biće izloženi i radovi na kojima su radili belgijski umetnici Mišel Barzin, Sofi Legros, Patricia Sonvil i Roman Vanvisen.
Izložba će biti otvorena do 10. decembra.
Inače, „Umetnički dijalog“ podrazumeva zajednički boravak i rad u Sićevu domaćih umetnika i autora iz neke od evropskih zemalja, kao i zajedničke izložbe u obe sredine. Projekat je započet 2017. godine.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Svaka čast