Predstavljanje digitalne biblioteke o Velikom ratu, književne večeri i gostovanja pisaca iz Crne Gore, Makedonije, Bosne i Hercegovine, obeležiće trodnevni program vranjske Biblioteke “Bora Stanković” povodom 142. godišnjice postojanja te ustanove. Po završetku “Dana biblioteke” u ponedeljak, 21. juna, biće nagrađeni najbolji čitaoci u prošloj godini.
O Digitalnoj biblioteci “Veliki rat”, kao i drugim digitalnim bibliotekama koje poseduju građu o Srbiji u Prvom svetskom ratu, govoriće danas, od 13 sati načelnik Odeljenja obaveznog promerka Nemanja Kalezić.
Digitalna biblioteka Veliki rat nastala je kao deo projekta Europeana kolekcija 1914-1918, koja ima za cilj da iz fondova 9 nacionalnih biblioteka digitalizuje i učini javno dostupnim preko 400.000 publikacija nastalih tokom Prvog svetskog rata. Digitalne kolekcije nastale kroz ovaj projekat sačinjene su od knjiga, novina, dnevnika, muzikalija, dečije literature, fotografija, postera, propagandnih materijala, umetničkih dela i svega ostalog što se može naći u jednoj nacionalnoj biblioteci – navode organizatori.
U subotu, 19. juna, od 19 sati u dvorištu Muzej kuće Bore Stankovića književno veče će održati autor iz Nikšića Božo Koprivica i profesorka književnosti iz Užica Ružica Marjanović, koja je i suosnivačica renomiranog književnog festivala “Na pola puta” koji se već 16 godina održava u Užicu.
Poslednjeg dana obeležavanja godišnjice, u ponedeljak, 21. juna, od 19 sati, u dvorištu kuće Bore Stankovića gostovaće pesnikinja iz Skoplja Rumena Bužarovska i pisac iz Bosne i Hercegovine Almir Alić.
Po završetku književne večeri Biblioteka će, navode iz te ustanove, uručiti nagrade najboljim čitaocima u prethodnoj godini.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0