Slike dvojice niških umetnika koji svojim radovima ukazuju na moderne probleme društva biće izložene u Paviljonu u Tvrđavi od 14. oktobra do 2. novembra.
U vreme tehnološke zavisnosti Aleksandar Milanović i Milan Vukašinović izgrađuju sopstvene stvaralačke izraze koji svojim autentičnim komponovanjem daju prilog lakšem sagledavanju šireg globalnog konteksta, kažu u Galeriji savremene likovne umetnosti.
Iako je likovni govor dvojice umetnika različitog karaktera i senzibiliteta, ipak im je zajednički jedan vitalistički stav prema krizi društva. Razrađujući svaki na svoj način kritičku misao ističu potrebu za novim, pozitivnim vizijama čoveka i sveta – kažu u GSLU.
Milan Vukašinović je diplomirao slikarstvo 2012, a master studije završio 2013. godine na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi profesora Bratislava Bašića.
Dobitnik je nagrade za najbolje umetničko ostvarenje u celini na master studijama. Učestvovao je u radu Likovne kolonije Sićevo 2013. godine i izlagao na više kolektivnih izložbi u Nišu, Beogradu i Velikom Trnovu.
Vukašinović gradi svoju likovnu poetiku slikajući užurbani svet velikih gradova – gužvu, kolone automobila, bilborde, reklame. Čistim likovnim jezikom umetnik istražuje kultni status tehnoloških „pomagala” (automobili, telefoni, kamere, kompjuteri) i opsednutost običnog čoveka savremenim medijima – saopštili su u GSLU.
Aleksandar Milanović je takođe diplomirao slikarstvo 2012, a master studije završio 2013. godine na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi profesora Đura Radonjića. Dobitnik je nagrade za postignute rezultate u toku osnovnih akademskih studija i Plakete za izuzetne rezultate Gradske opštine Niška Banja. Održao je samostalne izložbe u Niškoj Banji, Nišu i Knjaževcu, a izlagao je i na više kolektivnih izložbi u Nišu, Beogradu i Zrenjaninu.
Svoju likovnu ikonografiju ovaj umetnik izgrađuje kombinujući klasična likovna sredstva i medij fotografije u nameri da analizira sopstvene ideje u kritičkom sagledavanju stvarnosti – dodaju.
Njegovi motivi su, dodaju, uzeti iz svakodnevnog života ulice – slivnici, patike, cipele, železničke pruge. Pomoću njih on na sugestivan način ukazuje na problem otuđenog čoveka u savremenom okruženju.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Zanimljivo