U životnom intervjuu za novi broj Nedeljnika Predrag Miki Manojlović je objasnio da nije rođen u Nišu, iako mediji često pišu suprotno, ali kaže da bi voleo da je rođen u „Nišu, gradu vrele krvi“. Dobitnik jednog Gran prija i tri nagrade „Car Konstantin“ na Filmskim susretima opisuje Niš kao carski grad širokog spektra najboljeg džeza i filma.
Ove nedelje na naslovnoj strani Nedeljnika je fotografija poznatog glumca Predraga Mikija Manojlovića i životni intervju uz opis „Svi smo ljubazni, svi smo super, a ništa nije bilo super. Rat je to pokazao…“. U intervjuu priča o ulogama, filmovima, Miri Furlan, Emiru Kusturici i drugim temama, a objašnjava i gde je rođen.
Kod nas vlada resavsko-prepisivačka u novinarstvu i greške koje se vuku godinama unazad. Stalno govore i pišu „Miki Manojlović je rođen u Nišu“, ali nisam. Rođen sam u Beogradu u bolnici, ali smo otišli kamionom u Niš. Odvezao nas je moj stric šofer, bilo je to vreme druga Tita i u ministarstvu kulture su kao kod vojnih premeštajagovorili „Ti ideš tamo, a ti tamo“. Tako da su moji roditelji, glumci, dobili raspored Niš. Voleo bih da sam rođen u Nišu, gradu vrele krvi, ali nisam. U Nišu carskom gradu širokog spektra najboljeg džeza i filma, do ponoćnog nokautiranja lažnjaka… – kaže Manojlović za Nedeljnik.
Osim provedenog dela života u Nišu, Mikija Manojlovića za ovaj grad vezuju i Filmski susreti gde je 2004. godine dobio nagradu za životno delo „Pavle Vuisić“, a 1981. godine i Gran pri „Ćele-kula“ za ulogu u filmu Samo jednom se ljubi.
Pored Lazara Ristovskog, jedini je tri puta dobio nagradu „Car Konstantin“ i to 1985, 1995. i 2010. godine. Samo Aleksandar Berček ima bolji skor – ima ih četiri. Od filma Otpisani Miki Manojlović se na filmskom platu na Letnjoj pozornici pojavio u više od 25 filmova.
Kompletan intervju možete pročitati u štampanom izdanju Nedeljnika.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Meni je nekako drago što se niste rodili u Nišu…do pre nekih desetak godina bio bi ponosan da jeste ali sada sam ponosan što niste.
A i ja bih bio ponosan, kada bi moji sugrađani bili pismeniji i znali kad je „bih“ ili „bi“.
Bravo lektore, ovakvu grešku koja ti je toliko isparala oči ili uši, je zaista bilo teško ne uočiti, A samo mi reci molim te gde si stekao takvu senzibilnost, rođenjem ili si mukotrpno učio.
„царском граду широког спектра најбољег џеза“ – значи да памтиш Пантелејски вашар,царску раскош и џез по балкански.
Ja kad sam udarao krušku na pantelejski vašar, nestajala struja u pola naselje(šala, da naglasim da se neko ne primi da je stvarno)
Ovaj prica ono sto narod zeli da cuje,tako ce pricate i u nekom drugom gradu….Meni je licno zao sto sam ovde rodjen a ne npr.negde na moru ili sl.
Pa nek dodje da zivi ovde,niko ga ne drzi ili?
Jel ovo za kulturnu rubliku ? Verovatno je veliki kulturni uspeh kasabe Nis !
Ubacite i rubliku “ tabloidi“, ovakve izjave bi tamo prilicile !
I ja bih voleo da vi ne podržavate radikale ‘al ko me šiša.
Manojlović u,u Nišu majka samo rađa Srbe.