Hod hodi naziv je izložbe autora iz leskovačkog kraja koju u narednih desetak dana posetioci mogu pogledati u Narodnom muzeju. Građani koji su bili na otvaranju kažu da su oduševljeni i da bi trebalo češće organizovati izložbe na kojima će ljudi moći da se upoznaju sa umetnicima iz “našeg kraja”.
Dela Radivoja Radivojevića, Joškina Šiljana, Snežane Nikolić Stanković i Bratislava Stankovića Buce izložene su na zidovima galerije. Građani koji su bili na otvaranju kažu da su “upoznali jedan novi svet svojih sugrađana”.
Zanimljivo je. Nema klasičnih pejzaža i portreta, već u svakoj slici i crtežu možete iznova naći novu priču. Trebalo bi češće organizovati izložbe i predstavljanja naših domaćih autora – kaže Andrija.
Da se dolaskom na ovu izložbu “ulazi u potpuno novi svet”, kažu i organizatori, koji pozivaju sugrađane koji nisu stigli na otvaranje da posete Muzej i u narednih desetak dana vide radove ovih autora.
Ovo je svet u kome je umetnik u potpunosti predan svojoj potrebi da stvara, jedan zamršen lavirint spontanosti u kome se konstruišu slike jedne nove stvarnosti. Otvoreno umetničko delo kroz lične mitologije i izjave i stavove umetika prema društvu, prirodi, životu govori crtežnom, grafikom, hijeroglifima, bojom nanetom na platnu – kažu u Muzeju.
Radivoje Radivojević rođen je 1950. godine u Magašu. Pedagošku akademiju za likovno vaspitanje završio je u Skoplju. Redovni je učesnik tradicionalnih Oktobarskih salona u Leskovcu. Imao je 3 samostalne izložbe i učesnik je više od 20 grupnih izložbi. Dobitnik je brojnih nagrada.
Joškin Šiljan umetnik je iz Pirota koji godinama radi i stvara u Leskovcu. Slikarstvom se bavi od 1987. godine, a izlaže od 1994. Učesnik je brojnih likovnih salona i bijelana kako u zemlji, tako i u regionu. Dobitnik je brojnih nagrada i od 2000. godine član Udruženja likovnih umetnika Srbije.
Bratislav Stanković Buca dizajner je tekstila po zanimanju, ali se slikarstvom bavi dugi niz godina. Učestvovao je na više grupnih izložbi, od kojih je najznačajnija međunarodna izložba “Trijenale umetnosti samoukih vizionara” u umetničkom paviljonu “Cvijeta Zuzorić”.
Snežana Nikolić Stanković rođena je Leskovčanka. Po zanimanju je dizajner tekstila. Učestvovala je na više grupnih izložbi, kao i na kolonijama u Predejanu i Čajetini.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0