Za pregovore o Kosovu trebalo bi sačekati neke mudrije ljude, navodi pisac Siniša Kovačević u emisiji Kosinus, dok muzičar Marko Šelić Marčelo kaže da je njegov odnos prema Kosovu dvostruk – romantičarski i realistički, a da istorija pokazuje da na kraju ostane realizam.
U serijalu Kosinus u kojem novinari, političari i intelektualci “rešavaju” kosovski “čvor” iz više uglova, stavove su ukrstili umetnici Siniša Kovačević i Marko Šelić alijas Marčelo.
Na pitanje o mogućem zamrznutom konfliktu kao rešenju Kovačević kaže da sukobe treba rešavati jer se u suprotnom multiplikuju, ali da je istorija pokazala da nekad treba sačekati.
Sačekati neke drugačije političke okolnosti, neka mudrija vremena i neke mudrije ljude. Čini mi se da je sada bolje sačekati ta mudrija vremena i mudrije ljude – kaže Kovačević.
Za Marčela je zamrznuti konflikt taktika odlaganja, pa se zalaže za sporazum, a svoj lični odnos prema Kosovu definiše kao dvojak.
Romantičarski deo mene se oseća veoma loše zbog toga i ne prihvata to kao realnost. Ali, onaj deo mene okrenut realizmu shvata koliko je sati odavno. Romantizam i realizam mogu neko vreme da žive zajedno jedan pored drugog, ali istorija je pokazala da ono što od ta dva posustane jeste, nažalost ili na sreću,romantizam. A ostane realizam – rekao je Marčelo.
Za moguću međunarodnu konferenciju o Kosovu, Marčelo kaže da je dobro da o Kosovu ne pregovaraju samo “jedan ratni huškač i jedan koji je gori od toga”.
Kovačević navodi da je na Kosovu rođena srpska država, a na pitanje o eventualnoj stolici za Kosovo u Ujedinjenim nacijama kaže da ne vidi zašto jednog dana Albanac ne bi bio predstavnik Srbije u UN.
Ostale stavove i mišljenja dvojice sagovornika možete pogledati u petominutnoj emisiji Kosinus agencije Fonet, koju prenose Južne vesti.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0