Suzbijanje larvi komaraca duž rečnih tokova i zabarenih površina na teritoriji grada koji predstavljaju staništa komaraca radiće se 23. i 24. juna u svim opštinama u Nišu. Radnici preduzeća Eko i Sanit M&M biće na terenu od 8 sati.
U četvrtak, 23. juna biće prskane teritorije na teritoriji opština Niška Banja, Medijana i Crveni Krsti.
U Niškoj Banji biće prskani priobalja reka Ostrovačke, Kunovičke, Jelašničke, Kutinske ,Nišave leva strana od vikend naselja Ostrovica do naselja Brzi Brod i mrtvaja i topla bara kod Niške Banje.
U Medijani će biti isprskani priobalja Gabrovačke reke i Suvodolskog potoka od pruge do ušća, zatim priobalje Nišave leva strana od Brzog Broda do Železničkog mosta i bara kod Brzog Broda, a na teritoriji Crvenog Krsta – priobalja Toponičke i Rujničke reke, Humskog i Rujničkog potoka, priobalje Nišave desna obala od Železničkog mosta do uliva u Južnu Moravu i priobalje Južne Morave od ušća sa Nišavom do izlaska iz KO Donja Trnava.
U petak, 24. juna u planu su teritorije u Panteleju – priobalja Malčanske, Breničke, Matejevačke reke i Knezselskog potoka i Nišave desna strana od uliva Jelašničke reke do mosta Mladosti, kao i Palilula – priobalja Gabrovačke reke i Suvodolskog potoka do pruge, priobalje reke Nišave leva strana od železničkog mosta do uliva u Južnu Moravu, priobalje Južne Morave od ulaska u KO Gornje Međurovo do ušća sa Nišavom, Batušinačke bare, bare pored Nišave i staro korito kod Medoševca, Ciganski ključ i bare između sela Trupale i Popovac.
Ekipe operativaca biće na terenu od 8 sati, a kako kažu iz firmi Ekos i Sanit M&M, tretman će biti obavljen ekološkim preparatom na bazi regulatora rasta sa specifičnim dejstvom na larve komaraca.
Preparat je neškodljiv za vodenu faunu i ostale organizme te ne iziskuje posebne mere predostrožnosti – kažu iz ovih firmi.
U slučaju ekstremno nepovoljnih vremenskih prilika tretman se odlaže za prvi naredni dan kada vremenski uslovi pogoduju za izvođenje istog.
Podsetimo, svi gradovi na jugu Srbije prošle godine su počeli program dezinsekcije pre najvećeg grada – Niša, za šta je tada odvojeno oko 10 miliona dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Jel’ to konacno stiglo na red ono novembarsko prskanje od prosle godine…?
Kao pčelara, zanimala me tema. Zvao sam preduzeće koje izvodi zaprašivanje, kažu selektivni granulat za larve komarca se stavlja direktno u bare, nema opasnosti za pčele. Međutim za mjesec dana, oko 20. jula biće vazdušno zaprašivanje odraslih komaraca na širem prostoru, pa zovem kolege da prate objave i pravovremeno reaguju.
A nece kao prosle godine, na kraj sezone?
Da li se zna cime su vrsili zaprasivanje i koliko je otrovno?Gde bih mogla da saznam o vrsti otrovs koji je koriscen?Odecom sam pokupila veliki deo otrova i sada neznam sta da radim sa njom?Moze li mi neko pruziti informaciju?Poprskali su i klupe u parku kod kucr za vencsnja!!!!!!!!
Da li se zna kojim otrovom je vrseno zaprasivanje i koliko je opasan kontakt sa otrovom za ljude?