Tokom 2017. godine za uništavanje glodara u stambenim zgradama, na obalama reka i parkovima u Nišu iz budžeta će biti izdvojeno skoro 2 miliona dinara, a kako kažu u resornom Sekretarijatu za komunalne delatnosti, sve u skladu sa Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti.
Kako je pojašnjeno na sednci Gradskog veća, izrađen je program sistemske deratizacije za teritoriju čitavog grada.
Sistemska deratizacija podrazumeva sistemsko tretiranje što većeg broja kanalizacionih šahti, mreža i objekata na određenoj teritoriji, kao i tretiranje parkova, deponija, priobalja reka radi uništavanja glodara, pacova i miševa – kažu iz Sekretarijata.
Smanjanjem broja glodara na njihov “biološki minimum”, kako kažu, sprečava se širenje zaraznih bolesti na teritoriji Niša.
Na sednici Veća nije precizirano kada će akcija početi, ali je naglašeno da će biti tretirani svi objekti na teritoriji grada, pijace, škole i javne površine.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Stambenim zgradama NAREDITI da to urade! Pacovi im se setaju po stepenistu.
Ako se uradi po normativima i to uradi firma koja ima licencu – neće biti pacova !
Mada , u Nišu su se namnožili ! Preko mere !
Ali , napustiće oni „brod koji tone“ !
Deratizacija je jako bitna komponenta ukupnog zdravlja stanovnistva u koju je neophodno ulaganje. Takodje je bitno da je obavljaju specijalizovane firme kako bi bi se deratizacija obavila profesionalno i dobili dobri rezultati.
У које се то канализационе шахте постављају средства за дератизацију глодара? Ко контролише да ли су сва потребна места третирана и да ли је сва плаћена количина заиста постављена где треба?
Исто питање важи и за третирање зелених површина против амброзије. Или смо ту, по лошем обичају, закаснили?