Nakon tri meseca radova završena je prva faza rekonstrukcije zatvorenog bazena Čair u kojoj su zamenjeni klima-uređaji, ventilacija i centralno grejanje, sređeni mokri čvorovi i školjka olimpijskog bazena. Za kupače slobodan ulaz u subotu i nedelju.
Deo zatvorenog bazena Čair, koji je napravljen 1989. godine i od tada nije rekonsruisan, dobio je novi izgled, a najveća promena je u grejanju i ventalaciji, ističe Dragan Perić, direktor Sportskog centra Čair.
Imali smo veliki gubitak vode i loše grejanje i to se osetilo i tokom treninga i termina za rekreaciju. Sada je to sanirano, radijatorsko grejanje je rekonstruisano, a i skinuta je i stara ventilacija koja nije radila poslednjih 7 godina – priča Perić.
Pre 10 godina podno grejanje na bazenu je prestalo sa radom, pre 8 i klima-komore, a od pre 5 godina nije radilo ni radijatorsko grejanje, kaže Žan Stefanović, koordinator rekonstrukcije.
Promenjene su klime iznad olimpijskog bazena, sređeni mokri čvorovi i grede iznad bazena. Kompletno centralno grejanje je promenjeno. Sanirane su svlačionice, ulazni i prilazni holovi, garderober, mesto gde kupači suše kosu, wc kabine, školjka bazena, kao i krov koji je u jednom delu prokišnjavao – navodi Stefanović.
Oko 100 kvadratnih metara aluminijumskih ploča iskorišćeno je za reparaciju poda rekreacionog i olimpijskog bazena, kažu u Čairu.
Naš bazen ima i dve stolice koje će pomoći osobama sa invaliditetom da uđu u bazen – kaže Žan Stefanović.
Radovi su završeni u roku, kažu u rukovodstvu Sportskog centra Čair, a vrednost je oko 70 miliona dinara.
Kako je ranije rekao Dragan Perić, direktor Sportskog centra Čair, tuš-kabine će raditi po sistemu “antivandal” gde voda određene temperature stiže do tuša i neće moći korisnici da mešaju toplu i hladnu.
Svlačionice i garderoberi će biti kompletni do dolaska kupača – dodaje Perić.
Kako bazen sada izgleda građani će imati priliku da vide za vikend jer će u subotu 7. novembra i nedelju 8. novembra od 12 do 18 sati ulaz biti besplatan.
Kako kaže gradonačelnik Niša Zoran Perišić, druga faza rekonstrukcije će biti naredne godine.
Nastavićemo investiranje u zatvoreni bazen, potrebno je peskaranje, tačnije tretman suvim ledom greda na tavanu, zamena portala koji su dotrajali i smanjuju energetsku efikasnost objekta i dodati još dve klima komore – priča Perišić.
On ističe da bi vrednost radova druge faze takođe trebalo da bude oko 70 miliona dinara.
Rekonstruisani bazen, koji je napravljen 1989. godine i od tada nije rekonstruisan, prvi su isprobali vaterpolisti Naisa koji će u subotu 7. novembra dočekati Solaris iz Šibenika.
Vaterpolisti su u ponedeljak dobili termin da treniraju i spremaju se. Oni će nadalje imati svoje termine za treninge. Bazen je 29. oktobra bio pun, ali smo morali da odradimo neke provere i zagrejemo vodu – kaže Dragan Perić, direktor Sportskog centra Čair.
Nais će u subotu od 20 sati odigrati utakmicu 4. kola Jadranske lige protiv Solarisa što im je prvi meč kod kuće.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Ah,kakav natcovecanski uspeh menadzmenta!Pod hitno ih proglasiti najboljom firmom Balkana!
A one kabine za presvlacenje i ceo taj deo, gde je i ona „garderoba“ gde nam cuvaju stvari, jesu li i to sredjivali? Ono je strasno kako je bilo. A i toaleti, bez svetla, gazis po onim plocicama mokrim, jesu li nesto u toaletima radili?
Leti su naplacivali 200 dinara ulaz. Za te pare nisu zamenili: cesmu gde je voda prstala na sve strane, spoljasnje filtere za vodu, polomljene, a umesto njih stavkjenaneka iverica, plocice se razmalterisale, katastrofa. Svi koji su isli na cair znaju o cemu pricam 🙂
Lepo da je ovo konacno malo sredjeno. Jos samo da vidimo sta cemo sa sramnom cinjenicom da ovoliki grad ima samo jedan zatvoren bazen. Za ljude koji rade preko dana, prakticno je nemoguce koriscenje bazena, jer sportisti vec od 17h dolaze i krecu sa zagrevanjem.
Tamo gde je trebalo graditi bazene, napravise se trzni centri. Jer, budimo iskreni, tu je moguce ugraditi se za neku kintu.
Za ove pare se mogao napraviti i nov bazen.Jos je ova drzava i bogata koliko je svi „drpaju“.Onomad.rekonstrukcija hale kostala ko nova,stadion ko Vembli,sad i bazen kosta ko akva park u Jagodini,alo bre dokle vise…?
Zato sto ugradjivanje nije 10-15 % kao u normalnim zemljama, nego 500 do 1000 %. Cista kradja i peljesenje.
Bravo direktore Pericu.Ne gledajte ove koji ,da niste nista uradili,zasto niste.Kad uradite nesto dobro za region, ne samo za Nis,onda ni to ne valja.Samo napred.
voda hladna u olimpijskom,a koliko je bilo toplo videlo se po spasiocima koji su bili u trenerkama uglavnom….Hvala na besplatnom ulazu,al svlacionice su vam UZAS !!!!
1. Temperatura vode u olimpijskom bazenu ispod granice podnošljivosti za normalno plivanje.
2. Svlačionice nisu renovirane, sve je isto, polupano, prljavo, čak i drvene klupe koje su bile nekada ispred kabina više nisu tu tako da presvlačenje otežano.
3. Dezinfekciona zona do bazena (mali vodeni prolaz) izmedju svlačionica i bazena je prljav, prepun dlaka, grozno.
4. I dalje niko ne kontroliše kupače da li nose kape za plivanje, tako da će dlake i dalje plivati po bazenu.
5. Prozorska okna nisu zamenjena, polupana su na mnogim mestima, okviri nisu očisćeni ni prefarbani.
6. Voda na tuševima nije iz vodovoda, tako da tuširanje ima smisla samo pre ulaska u bazen. Tuširanje posle bazena kod kuće.