Prva liga: Dinamo na korak od Superlige, pobedili i Piroćanci

FK Radnicki FK Dinamo Vranje Golubovic foto Vanja Keser
Superliga nikad bliža; foto: Vanja Keser

Trijumfe u 27. kolu Prve lige zabeležila su oba predstavnika juga Srbije: Dinamo je u Vranju savladao Jagodinu sa 3:0, dok je Radnički iz Pirota pobedio imenjaka iz Kragujevca sa 2:1. Tako su se Vranjanci opasno približili plasmanu u Superligu, dok su Piroćanci zadržali kakve-takve šanse za opstanak u Prvoj ligi.

Trajao je otpor “fenjeraša” drugoplasiranom Dinamu u Vranju celih 45 minuta, ali više od toga ekipa koja će sledeće sezone posle 11 godina morati da se vrati u Srpsku ligu, nije mogla.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Danijel Gašić doneo je prvu prednost domaćinima. Svega 12 minuta od povratka na teren udvostručio je Onimisi Okomajin, a onda se 7 minuta kasnije u strelce upisao i Lazar Ranđelović.

Ova tri boda veoma su značajna, pošto je zahvaljujući njima i kiksu trećeplasiranog Metalca, Dinamo nikad bliži plasmanu u Superligu. Od ekipe iz Gornjeg Milanovca sada ih deli 5 bodova, a do kraja takmičenja ostalo je još 3 kola.

Utakmica u Pirotu bila je mnogo neizvesnija. Već nakon prvih pola sata Radnički je imao pomalo neočekivanih 2:0, a strelci su bili Jordan Jovanovović i Željko Dimitrov. U 61. minutu Kragujevčani su smanjili pogotkom Nenada Đurđevića, ali nisu uspeli da dođu do boda.

Ovo je bio treći uzastopni trijumf Piroćanaca kod kuće, ali su i dalje daleko od opstanka u ligi. Oni su najbolje plasirani među onima koji sigurno napuštaju prvoligaško društvo, a od opstanka su 5 bodova daleko. Najbliža im je užička Sloboda, ekipa sa kojom će se susresti u poslednjem kolu, pa nije nemoguće da će upravo taj duel odlučiti putnika u srpsku ligu.

U sledećem kolu, koje je zakazano za sledeći vikend, južnjaci putuju u prestonicu, pošto će Dinamo gostovati Sinđeliću, a Radnički Teleoptiku.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.