
I pored poraza u Novom Pazaru (2:1), zahvaljujući remiju Javora i Železničara, fudbaleri Radničkog iz Niša osigurali su direktan opstanak u Superligi i tako izbegli baraž. Nišlijama je ovo treći poraz na poslednje četiri uatkmice, a ovaj meč je obeležio i prekid od 16 minita zbog transparenta „Srebrenica genocid“.
Bodom iznad mesta za baraž završio je Radnički ovu sezonu koja je „za dlaku“ bila bolja od prethodne, kada je niški tim bio u doigravanju za opstanak.
U poslednjem kolu izgubio je od Novog Pazara rezultatom 2:1 (1:1), a poveo je domaćin u 13. minutu golom Adema Ljajića. Nakon toga je na istočnoj tribini stadiona u Pazaru okačen transparent „Srebrenica genocid“ zbog koga su delegat Radisav Mutavdžić i sudija Jovan Šegrt naložili da se ukloni.
Pošto se to nije desilo, pozvali su igrače i štabove oba kluba u svlačionicu – pauza je trajala 16 minuta.
Nakon toga je, u 31. minutu, Radnički izjednačio golom Vanje Ilića, a konačan rezultat postavio je Nikola Karaklajić u 60. minutu.
Javor iz Ivanjice i pančevački Železničar će u baraž, a beogradski Voždovac i Radnik iz Surdulice u Prvu ligu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Hoce li biti vatrometa, veliki je ovo uspeh? Ili mozda neki balkon, da narod klice.
Napokon.
Nadamo se da dolaskom poznatog biznismena a i poštenog čoveka g.Stankovića Ivana Ice na čelo kluba sa svojim vernim saradnicima i naš Radnički bude evropski klub.
Grad treba da se zahvali i g.Tončevu na svemu do sada koliko je dao klubu.
Bitno je da Brada odlazi za ekonoma u Prvu Kutinu a novi ekonom biće Gagi morski pas!
Sportski direktor dolati iz Pariza i to je dobra vest.
Sledeće godine osvajamo titulu ako ostali superligaši istupe iz lige!
U poslednja cetiri kola osvajamo 1 bod! Iznad crte smo samo izjednacujucem golu Panceva. A iznad nas – Industrija motora i traktora. Pa ti vidi.
Radnickom sve pare grada a Kk Nis u drugoj ligi sa 266 hiljade dinara a sve ekipe pojedinacno imaju budzeta oko 10 miliona.
A to se zove super liga!? Jel ste ozbiljni?
Sramota
Nigde čudnijeg kluba od Radničkog. Jedne sezone 4. a sledeće 2 jedva opstaju u ligi.